Zmiana sposobu życia to wyzwanie dla każdego.

Kiedy 4 lata temu na wykładzie prof. Batieczko usłyszałam, że dorosły człowiek nie powinien jeść mięsa, nie wyobrażałam sobie,że kiedykolwiek ja podejmę decyzję o eliminacji tego produktu z mojej kuchni… ”jak żyć bez
schabowego?????” Przecież to niemożliwe do wykonania!!! Jak przyjeżdżała do mnie przyjaciółka, która wdrożyła zalecenia Profesora zaraz po wykładzie, nie miałam pojęcia, co przygotować jej do jedzenia. Była bardzo wyczekiwanym, jakkolwiek kłopotliwym „ żywieniowo” gościem. Teraz ja takim jestem.

Minęły dwa lata odkąd praktycznie nie jem mięsa

i o dziwo, wcale mnie do niego nie ciągnie raz, a dwa, jest mnóstwo potraw bezmięsnych smacznych, zdrowych i nie gniją one w naszych jelitach. Czasami zrobię tyle bezmięsnego jedzenia , że nie zdążamy go zjeść.

Jak ktoś słyszy „wyrok”: zero mięsa, zero glutenu, zero cukru, zero przetworów mlecznych, zadaje pytanie: co jeść ?????

Dzisiaj to pytanie wydaje mi się dziwne, ale jeszcze dwa lata temu, sama jadłam mięso, uwielbiałam jogurty, sery, twarogi, słodycze, makarony…

Na tym blogu będę dzieliła się z Wami tym, czego uczę się od prof.Batieczko podczas wykładów, z którymi jeździmy po Polsce. Może dzięki temu będzie Wam łatwiej przejść na „druga stronę”, zmienić swój sposób żywienia i życia… Może dzięki temu będziecie mogli dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i urodą.

Jeśli moja wiedza, moje porady pomogą chociaż jednej osobie….to już coś.

Pytajcie, piszcie, czego chcielibyście się dowiedzieć. W miarę możliwości, postaram się odpowiadać na pytania sama lub po konsultacji z Profesorem.